Hallo allemaal,
Ik lees hier vaker over roodsteen maar weet niet wat het precies is!Daar ik donderdag uit de dierenwinkel een nieuw soort grit heb meegenomen ben ik bang of er nu roodsteen inzit.
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/grit1.jpg)
is dit rode dan roodsteen?
groetjes
marianca
Hallo Marianca
Bij mij in het grit zitten ook rode steentjes,ik gebruik dat al jaren.
Maar het zijn er wel veel minder als bij jou.
Groetjes Riny :D :D :D
Hallo Riny,
Is dat dan Roodsteen?Als ja dan gooi ik het weg.Ik wil geen risico nemen voor mijn valkjes...alleen het beste is goed genoeg,toch?
Trouwens,deze heb ik gister pas meegenomen..de bakjes zijn wel gevuld en ik wacht nu of het roodsteen is,zoja dan vliegt alles eruit ;)
groetjes
marianca
Hoi Marianca,
Roodsteen wordt afgeraden, maar om het nu gelijk weg te gooien? Vogels eten slechts zeer beperkt grit en mogelijk nemen ze het geeneens op. Laat je eerst informeren WAAROM roodsteen zo slecht is, want mogelijk valt het best mee. Voor zover ik weet is het een overbodig bestanddeel, maar ik zal eens checken hoe dat verder zit.
Ik heb jarenlang grit gevoerd met roodsteen en houtskool, maar ik voer er weinig van (lees: ze eten het beperkt). Nu heb ik zuiver oestergrit, dit bevat beide bestanddelen niet.
gr Inger
Hallo Inger,
Bedankt voor je reactie.Ik heb de bakjes in de voliere inderdaad leeg gemaakt en gewoon grit erin gedaan zonder roodsteen.Het bakje gemengde heb ik nog...was geschrokken.
Ik zal eens zien wat jij erop vind..ik heb gezocht op internet en inderdaad is het voor vogels niet goed..het wordt wel aan duiven gevoerd.
groetjes
marianca
Hoi,
Op internet zag ik aangegeven dat roodsteen de darmen tot rust brengt en daardoor niet geschikt is, tenzij de vogel ziek is. Het komt uit een internet-bron, geen wetenschappelijke bron.
Persoonlijk denk ik dat dat effect van een kleine hoeveelheid roodsteen meevalt, maar als je zuiver oestergrit kunt vinden, is dat ws beter.
gr Inger
Hallo Inger,
Nou,ik zal het volgende week aan de dierenzaak in een zakje terug geven...misschien kan hij er iemand gelukkig mee maken.Ik durf het eerlijk gezegd niet meer te gebruiken alhoewel er maar minnetjes inzit.Zou het mezelf nooit vergeven als er iets gebeurd met de valkjes.
Bedankt voor je reactie
groetjes
marianca
weet je ik geef ook grit zonder toevoegingen, maar wat ik zo vreemd vind..dit is heel moeilijk te krijgen.Waarom wordt het met roodsteen dan zoveeel verkocht als het echt zó slecht is?
Groetjes: Caroline.
Hallo caroline,
Ik weet het ook niet maar ik denk wel dat sommige dierenwinkels,zoals die waar ik kom,veel soorten aan alles verkopen.Roodsteen is meer voor duiven heb ik gevonden op het internet en inderdaad voor valken ongezond.Je mag het wel geven tijdens ziekte als het darm/maaggestel op rust moet komen.
Ik gebruik het in ieder geval niet meer ;)
groetjes
marianca
Hoi,
Ik heb maagkiezel van Esve (Ma-Ki). Daar zit niet of nauwelijks roodsteen in.
Bij mij zitten ze trouwens wel aardig wat van het kiezel en grit te snoepen.
Vooral Pukkie zie ik er veel in graaien.
Groetjes,.
Mariska