Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: Roosje op 25 juni 2005, 11:27:22

Titel: slechtziend?
Bericht door: Roosje op 25 juni 2005, 11:27:22
ik heb me suf zitten piekeren over chickie. het lijkt wel of ze slecht ziet. ze kan wel vliegen maar probeert bijvoorbeeld op de bolletjes op de muur te landen en soms schiet ze nog iets vooruit als ze land. ook kan ik heel dichtbij komen met mijn vinger totdat ik haar aanraak, dan schrikt ze zich rot en gaat vliegen en schreeuwen. als ze los is schreeuwt ze ook heel vaak en probeert zo snel mogelijk terug de kooi in te vliegen, dan crasht ze meestal wel een beetje. en ze staart ook heel veel en het lijkt dan soms gewoon of ze het niet doorheeft dat ik of punky dat bij haar in de buurt komen. haar oogjes zien er voor zover ik weet goed uit, geen rare gloed, en de iris is bruin en de pupil zwart. weet iemand hoe dit zit?
Titel: Re: slechtziend?
Bericht door: Karin op 25 juni 2005, 12:30:13
Sorry, geen idee. Kan natuurlijk ook een slechte vlieger zijn en een beetje kippig zijn. Als je voor haar hoofdje met iets heen en weer gaat, volgt ze dat dan ?

Groetjes, Karin.
Titel: Re: slechtziend?
Bericht door: Roosje op 25 juni 2005, 18:10:34
nee voor zover ik kan zien volgt ze mijn vinger helemaal niet. wel zit ze vaak te staren naar een plek.
Titel: Re: slechtziend?
Bericht door: Karin op 25 juni 2005, 20:23:12
Hm, moeilijk hoor, ik weet ook niet of een vogeldierenarts dit zou kunnen testen. Maar aan de andere kant, als ze slecht zient is kun je er toch verder weinig aan doen, want zulke kleine brilletjes bestaan er niet  ;D Dis de dierenarts kan verder ook niets. Gewoon goed in de gaten houden dat ze zich niet verwond en niet te vaak meubels enz. verzetten, dan zal ze zich wel aan kunnen passen.

Groetjes, Karin.
Titel: Re: slechtziend?
Bericht door: Roosje op 26 juni 2005, 01:11:55
is er misschien wel een manier waardoor ik haar meer op haar gemak kan laten voelen? ik heb het licht al aan s nachts, want anders gaat ze blazen en is ze dus bang, maar ze is dan nog steeds erg alert en slaapt hierdoor onregelmatig. en hoe zit het met soortgenoten, ze is niet al te lief omdat ze gewoon snel schrikt. ik ben vandaag weer eens met mijn hand in de kooi geweest en toen ik bij haar rechter oog zwaaide, reageerde ze totaal niet! zal ik het bij de dierenwinkel zeggen? ik breng haar niet terug maar misschien een vergoeding ofzo?
Titel: Re: slechtziend?
Bericht door: Karin op 26 juni 2005, 02:05:25
Dat zullen ze waarschijnlijk niet geven. Je hebt wel recht op 6 maanden garantie, maar ja, dan moet je haar terug geven en daar wordt ze ook niet gelukkiger van. Je zou het wel kunnen melden, als ze het valkje bij een kweker vandaan hebben kunnen ze dat aan de kweker melden, is het bij een handelaar / opkoper vandaan dan zullen ze er niks mee doen. Het is ook gewoon veel beter om een valkje bij een hobbykweker te kopen, want die zal het al eerder opgevallen zijn als er iets mis is met het gezichtsvermogen. Zorg ervoor dat de kooi niet te vol hangt, zodat ze niet ergens tegen aan kan stoten en gebruik een nachtlampje i.p.v. een felle lamp.

Groetjes, karin.
Titel: Re: slechtziend?
Bericht door: Roosje op 26 juni 2005, 11:40:30
ok bedankt :)