7 mei 2025, 07:15:59

mag een ag eitjes bij valken???

Gestart door Trienke, 25 januari 2005, 20:33:16

« vorige - volgende »

Trienke

hallo

onze valken hebben een nestje nu van 5 eitjes.
Onze agaporno had vandaag legnood. Nu hebben we dat diertje in de warmte gezet en ja het eitje is er uit gekomen. Maar nu heb ik een vraag kan en mag een eitje van een agaporno in een nestje van de valken?

Ik hoop zo snel mogelijk antwoord te krijgen omdat het eitje nu nog warm is.


Karin

Ik zou hem er alvast bij leggen voor je antwoord krijgt. Je kunt hem altijd nog weghalen. Ik weet niet hoe agapornisouders hun jongen normaal voeren, dus ik kan er geen antwoord op geven. Misschien iemand anders ?

Groetjes, karin.
Groetjes, Karin





mijn website

mijn dagboek

De Bonte Parel hyves

Paul

Hoi Trienke,

Als je het eitje bij de valkeneitjes legt zullen ze dat eitje gewoon mee uitbroeden.
Alleen als het jong geboren is zullen de problemen komen.
De ouders zullen waarschijnlijk het baby agapornisje niet voeren omdat die andere geluiden maken dan hun eigen jongen dus ze weten niet dat het jong honger heeft.
Iemand had het met een rosella eitje geprobeers en dat is prima uitgebroed alleen na een paar dagen was het jong door omdat het niet gevoerd werd.
Je zal na het uitkomen het jong dus volledig zelf moeten voeren denk ik je zou het alleen bij de andere jongen kunnen houden voor de warmte en er steeds zelf uithalen om te voeren.
Kan je het agapornis popje dat ei niet laten uitbroeden?
Bij Agapornissen broed alleen de pop dus houd wel goed in de gaten dat ze af en toe wel gaat eten.

Groetjes, Paul

trienke

Moeilijke keus dus

Ik denk toch maar dat ik het eitje wegdoe om problemen te voor komen
Het vrouwtje (agapornis) zij is nog steeds een beetje zwak en zou dus alleen maar meer uitgeput raken als ze met een nestje zou beginnen. En ik zit nog op school dus elke dag vaak voeden zou niet gaan helaas.   :-/

Nou in ieder geval bedacht voor de info

groeten trienke


tommy

hoi

Ik vraag me af of je alleen een vrouwtje hebt of ook een mannetje.

Als je alleen een vrouwtje hebt is het ei niet bevrucht.

Ik zou het eitje in de kooi laten liggen onderin geen nestje ophangen.

Als je elke keer de eitjes weghaalt kan je vogel in de problemen komen.
Ze zal steeds opnieuw een eitje leggen, omdat ze haar andere eitje kwijt is.

Laat even weten hoe of wat.

Als je in de buurt van Alphen aan den Rijn woont mag je het eitje ook wel hier heen brengen. Ik heb nu agaas op het nest zitten binnen.

Grt Annemieke

trienke

Ze begonnen vorige week al met een nestje maar die eitjes hebben ze opgegeten Ja er zit een mannetje bij. Dus ik weet neit of ze nu aan een nestje weer beginnen ze hebben nu in ieder geval geen broedblok bij hun. Ze zitten nu ook in de warmte. Want dat werd mij aangeraden om de eerste 2 dagen even in de warmte te houden. Daarna zullen we ze rustig aan weer een beetje aan de kou laten wennen omdat ze met nog een groepje agaas in een hok zitten in de bijkeuken.

Ik zal je op de hoogte houden hoe het verder afloopt.

groetjes Trienke

tommy

hoi trienke,

Ik zou toch de eitjes laten liggen op de grond.
Ook zou ik ze even apart houden en niet bij de andere weer zetten.
Ik zou even afwachten hoe het verder ontwikkelt. Als ze nog meer eitjes gaat leggen dan kan je ze vervangen door kunst eitjes, zodat ze niet ook nog de jonge hoeft groot te brengen.

Grt Annemieke