Valkparkiet en dwergpapegaai en een ei...

Gestart door Anthonissen Dorien, 8 december 2004, 22:10:46

« vorige - volgende »

Anthonissen Dorien

Beste,

We hebben nu ander probleem namelijk onze valkparkiet heeft een eitje gelegt hij zit samen in een kooi met een dwergpapegaai en we weten niet of het kan dat het bevruch worden door hem (de dwergpapegaai is een mannetje), en we weten ook niet goed wat we moeten doen. Kan U ons helpen?

Inger m

Hoi,
Ik verwacht niet dat er uit een kruising valkparkiet x agapornis jongen kunnen komen, omdat dit toch wel heel verschillende soorten zijn.

Hoe gedragen zich zich naar elkaar toe? Elkaar voeren en/ of paren. Paargedrag tussen verschillende vogelsoorten komt soms wel voor, maar komt vaak uit een 'bij gebrek aan beter'. Mss een idee om ze elk een eigen partner te geven?

gr Inger

Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Paul

Hoi,

Het eitje zal nooit bevrucht kunnen zijn want een aga kan je niet kruisen met een valkparkiet.
Bepaalde vogelsoorten kunnen wel gekruisd worden zoals een kanarie met een vink bijvoorbeeld.
Laat in elk geval het eitje liggen als je het weghaald zal ze door blijven leggen en uitgeput kunnen raken.
Meestal leggen ze met een dag ertussen opnieuw een eitje en tot er een stuk of 4 a 6 gelegd zijn gemiddeld.
Laat dan de eitjes een week of 3 liggen en dan kan je ze weghalen dan zal je valkje niet snel nog een eitje leggen.

Groetjes, Paul