13 mei 2025, 01:08:30

kweken wanneer?

Gestart door trienke bruining, 16 augustus 2004, 16:19:28

« vorige - volgende »

trienke bruining

hallo ik heb nu 1 koppeltje die broedklaar is maar nu heb ik een vraag wanneer begint het broedseizoen en tot wanneer of is het de hele jaar door? ???

Marianne

Hoi Trieneke,

Zitten je valkjes binnen of buiten?
Binnen kan je een hele jaar door kweken.

Groetjes Marianne
Ook de valkgroetjes van Bassie, Dobey, Pino, Yuko, Zazou, Dory, Koda, Kazoo, Jut en Jul !!!

Paul

Hoi Trienke,

Zoals Marianne al zegt kan je binnen gewoon het hele jaar doorgaan als het in een verwarmde kamer is in de winter tenminste.
Ik heb nu ook een koppel wat met een nestje bezig is hier.
Maar buiten raad ik af om nu nog een nestje te beginnen.
De eitjes duren 3 weken voor ze uit zijn en voor ze allemaal gelegd zijn ben je ook 2 weken verder en de jongen zitten met 5 weken vaak pas goed in de veren.
Dus je komt dan al richting november en dan is het vaak al best koud.
Het kan natuurlijk wel goed gaan maar het risico is erg groot dat ze het te koud krijgen.

Groetjes, Paul

trienke bruining

ja ze zitten nu binnen in een hok maar waar het niet verward wordt maar we zijn wel van plan om ze naar buiten te doen dus dan zou ik ze binnen moeten houden maar is dat plek dan ook wel goed? in hok waar het niet verwarmd wordt of is dat ook te kooud??

Paul

Hoi Trienke,

Als het in de ruimte waar ze staan boven de 10 graden is zal het zeker geen problemen opleveren en kan je gewoon door kweken maar het moet niet tegen de 0 graden komen in die kamer dat is te koud.
Als je de vogels naar buiten doet moet je daar niet te lang mee wachten als het buiten te koud is dan is de overgang te groot en kunnen ze ernstig ziek worden door het grote warmteverschil.
Dus in de winter kan je niet zomaar vogels naar buiten gaan zetten dat moet je in de zomer al doen dan wennen ze langzaam aan de buitentemperatuur als het kouder gaat worden.
Dus als je ze naar buiten wilt zetten kan je dat dan beter zo snel mogelijk doen en niet wachten tot het buiten erg koud is.

Groetjes, Paul

trienke bruining

we zijn van plan om eind deze week ze naar buiten te doen het is een hok waar ze dan binnenkunnen zitten en buiten . ik heb nu nog een vraag we hebben ene valkparkiet en die ongeveer 2 jaar in de huiskamer gestaan nu hebben we hem bij de andere vogels in maar hij stoot ze af en wil er niks van weten wat kan ik daar aan doen?

Paul

Hoi Trienke,

Je kan alleen maar afwachten of dat beter zal gaan.
Soms kiezen ze een partner en klikt het meteen maar ik heb hier bijvoorbeeld ook een valkje wat 10 jaar alleen heeft gezeten die wil absoluut niks van de andere valkjes weten en zit gewoon veel liever bij mensen.
Dus het enige wat je kan doen is afwachten en hopen dat ze aan elkaar wennen.

Groetjes, Paul

trienke bruining

ok dankje wel voor het beantwoorden van mij vragen het zou nu vast wel lukken om met ze te kweken  ;D  oja nog 1 vraagje heb ik kunnen agaporniden er ook bij in

Paul

Hoi Trienke,

Dit is ten zeerste af te raden om er agaporniden bij te zetten omdat die heel aggresief naar de valkjes kunnen zijn en ze kunnen ze erg verwonden.
Een hele enkele keer gaat het wel eens goed maar het risico is veels te groot en zeker als je een nestje hebt is dat een erg groot risico voor de jongen.

Groetjes, Paul