15 mei 2025, 01:18:35

Rotzooi vrije voerbakjes? ;)

Gestart door Maaisiej, 28 december 2012, 19:35:58

« vorige - volgende »

Maaisiej

Hoi,

Ik heb alweer een vraagje. Maken jullie valkparkieten ook zo'n rotzooi met de zaadjes?
Ik moet serieus 3 keer per dag vegen omdat meneer zo nodig de hele tijd door zijn voerbakjes moet banjeren en walsen.
Nou heb ik ook vrij simpele voerbakjes zonder kapje ofzo, maar die kapjes vind ik ook eng (bang dat hij erin vast komt te zitten of zijn voer niet vind)
Iemand een idee of tip hoe je er voor kan zorgen dat je valkje minder knoeit? Of toch helaas de hele dag vegen?

Groetjes Maaike en Figaro

Maaisiej


sepke

Ik gebruik in de voliere meerdere 3 bakken  voerplateau's. Ook hier wordt behoorlijk geknoeit. Misschien is het een idee om een stukje plexiglas t.h.v. de voerbakjes tegen de kooi te monteren waardoor de zaden niet uit de kooi vallen maar op de bodem v.d. kooi.
M.v.g. Sepke

Kijk ook even op onze site.
http://houtsevalkparkiet.webklik.nl/page/houtse-valkparkiet

carco

Als je je valkje binnen hebt, kan je ook een silo gebruiken?
Dus zoiets: http://www.dierenrijk.com/vogels-kippen/voer-en-drinkbakken/agapornide-voersilo-65-zwart.html

Hier heb je geen rotzooi van.

Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




Maaisiej

Zo'n silo is inderdaad handiger! Die hebben mijn grasparkieten ook. Ik weet alleen niet of die in mijn kooi kunnen maar ik zal eens kijken.

kuifje10

Bij ons krijgen ze pellets, dat scheelt heel erg veel rotzooi. Wanneer ze de bui hebben smijten ze de pellets buitenboord en dan komt de hond en stofzuigt de vloer weer schoon, troep weg!!

Tijdens de zaadperiode was het als je pech had drie keer per dag stofzuigen rondom de kooi, nu echt niet meer.

Trosgierst hang ik niet meer op maar leg ik op de bodem, scheelt ook een heleboel troep.

Stof- en rommelvrij wordt het met deze beestjes nooit, maar dat hoeft ook niet. Je hebt er tenslotte ook plezier van. Maar die zaadschilletjes werd ik ook helemaal kriegelig van, zeker als onze kleinzoon van nu drie jaar bij ons is, dan lag het echt door de hele woonkamer en zat hij er ook onder. Dat is met pellets verleden tijd.