16 mei 2025, 03:33:19

Is dit een man of vrouw? 2x AUB?

Gestart door Alexandra, 21 juni 2011, 10:18:39

« vorige - volgende »

Alexandra

Hoi Allemaal,

Kunnen jullie mij vertellen wat of mn nieuwste aanwinst is? IK weet het namelijk niet .. Is een vogel van 2008 (geringt)
Graag jullie ervaren expertise :)




en dan mijn al iets oudere vogel ...




ik zelf vermoed dat de witte een pop is omdat ze niet fluit of wat dan ook .. hooguit een beetje piepen.. maar van die andere weet ik het echt niet .... gokje bonte witmasker man??

Check out m'n website: http://www.Lichtstadvalkjes.nl

Landiej

Volgens mij is dit bij beide vogels niet aan de hand van het uiterlijk te bepalen.

Alexandra

heb ik dat weer??   ;) ik deed het vroeger bij de aga's aan het bekken (proberen) te voelen ...

Ik weet het ..is geen 100% zekerheid methode maar heb het hier ook geprobeerd en volgens mij is de witte een man en de bonte een vrouw  ???

ik heb geduld ....w8 gewoon rustig af ....

Check out m'n website: http://www.Lichtstadvalkjes.nl

Landiej

Als het verder niet van belang is of het poppen of mannen zijn zou ik ook gewoon even afwachten :)
Mocht je toch snel willen weten hoe en wat, dan kan je altijd nog een DNA-test laten doen door bijv. Gendika.

Alexandra

Nou ik heb nu 4 valken .... waarvan ik zeker weet dat ik 1 man en pop heb ... dus was ik wel nieuwsgierig naar die andere twee .... ;)

en aangezien er hier op het forum heel veel kennis zit... d8 ik .. ga ik eens kijken of er iemand iets weet ...

Check out m'n website: http://www.Lichtstadvalkjes.nl

mariska79

Ik heb ook geen idee wat het zijn, maar ik wil je wel feliciteren met deze prachtige aanwinst. Ik vindt het verschikkelijke mooie vogels  :-*

Alexandra

dank je wel .... ben ook helemaal verliefd op "bonte" vogels ...

Check out m'n website: http://www.Lichtstadvalkjes.nl

Patrick

Als ik moest gokken wat altijd lastig is met bonte vogels dan zou ik zeggen dat de witmasker bonte een pop is.
Het grijs in de wang (is bij normale witmasker mannen wit) en op de staart zie je duidelijk visgraat motief wat een duidelijk kenmerk van poppen is.

De witmasker lutino is lastig omdat je uiterlijk geen verschil ziet of het kan wel eens gebeuren bij witmasker lutino mannen dat ze iets grijzer of bruinig opkleuren op de rug of vleugels. De witmasker lutino poppen blijven over het algemeen altijd wit.
Als dit toch een man is dan moet de kweekpop al lutino split witmasker of witmasker lutino geweest zijn en de man kan split lutino geweest zijn maar altijd in combinatie met witmasker.

Als je al een man hebt zou ik op het gedrag letten en of in de buurt van een man zetten om te kijken of ze elkaar opjutten om het mannen gedrag te laten zien.

Gr,

Patrick
Lid van Internationale Werkgroep Valkparkieten
www.werkgroepvalkparkieten.nl

Landiej

Is de witte wel een witmasker lutino/albino ?
Volgens mij heeft het geen rode ogen, of zie ik dat verkeerd?

Rianne

Als een witmasker lutino ouder wordt (geldt ook voor een lutino) wordt de intensiteit van het rode wat minder. Er staat ook bij dat het al een wat ouder valkje is dus wta dat betreft zou het kloppen.

Alexandra

Hallo allemaal,

Op de 1e plaats al bedankt voor een aantal reacties!!!

De bonte zou dus een pop kunnen zijn en die witte dan ook??

Ik heb al 1 man die wordt op 4 juli 1 jaar ... Die kwebbelt al aardig maar die witte (is ongeveer 3 jaar) kwebbelt totaal niet, piept af en toe alleen een beetje..
Heeft zwarte ogen en als je heel goed kijkt, lichtgrijze "wangen" voor de rest idd gewoon helemaal wit...

Reageren mag altijd :):)

grts Alexandra


Check out m'n website: http://www.Lichtstadvalkjes.nl

buddy1996

volgens mij is je nieuwe aanwinst een pop maar ik weet het niet zeker
groetjes mij en de valkjes