14 mei 2025, 09:51:39

weghalen?

Gestart door Sammm1990, 13 april 2011, 15:26:09

« vorige - volgende »

Sammm1990

Mijn valkjes hebben nu hun eerste nest.
1 van de eitjes zijn we al 100% zeker dat deze is uitgedroogd.

Moet ik dit eitje nu al weghalen, of de volgende eitjes afwachten en als die niet uitkomen allemaal tegelijk verwijderen?

Groetjes Samantha
(L)Leopold&Freek(L) en de 3 lytse donsjes

Rip sneeuwitje.

Landiej

Je moet de eitjes een poosje laten liggen, of ze vervangen door nepeitjes (als je geen jongen wilt).
Als je de eitjes gelijk weghaalt zal je pop gelijk weer opnieuw gaan leggen, en blijven leggen, en dat is niet gezond.

Sammm1990

okee dankjewel voor je reactie.

We willen wel donsjes. Vorig jaar waren de valkjes helaas nog te jong.

(L)Leopold&Freek(L) en de 3 lytse donsjes

Rip sneeuwitje.

Larissa

Hoi

Even het eitje waar je van vermoedt dat het een dood jong betreft wel in de gaten houden, desnoods alleen dit ei vervangen voor een nepper hier hebben de komende donsjes steun aan
Waarom eventueel vervangen als dit ei sneuvelt, heb je een enorme bende en bacterieen in het blok wat ook niet gezond is voor de jongen

Mocht het goed gaan dan kun je het gewoon laten liggen tot dat de meeste eitjes zijn uit gekomen

groetjes Laris

Sammm1990

nadat het eerste eitje is uitgekomen heeft het mannetje het uitgedroogde ei waar wel een vruchtje inzat uit het blok gegooid.

Inmiddels zijn er 3 donsjes uitgekomen.
1 is helaas overleden. ik durf niet te zeggen hoe of wat.
hij was wel wat kleiner.

we wachten nog op 1 eitje:P haha

groetjes
(L)Leopold&Freek(L) en de 3 lytse donsjes

Rip sneeuwitje.