5 mei 2025, 01:28:54

valk en agapornis

Gestart door anna, 20 januari 2004, 11:57:21

« vorige - volgende »

anna

heb nu 2 jaar een valk en is bang voor handen voor de rest een heel lief beest
is altijd uit de kooi
hen nu argapornis bij van 7 weken
mijn vraag wie heeft er ervaring mee dat die twee bij elkaar in een kooi kunnen
groetjes anna


Lique

Hoi Anna,

Een agapornis kan erg agressief tegenover een valk worden.
Aga's zullen dan ook aan de poten van de valk gaan trekken en bijten.
Hierdoor kan je valkje zijn poot verliezen.
Als ze goed met elkaar overweg kunnen, kan je ze lekker samen los laten vliegen, maar ik denk dat je ze beter nit bij mekaar kan zetten.

groetjes lique

tommy

hoi, het is niet slim om je agaatje samen te laten bij je valkje.
Heeft mij een fortuin gekost om mijn valkje weer op te lappen.
Agaatjes zijn erg agressiefe vogeltjes. Al zijn ze dat niet voor jou.
Ik had agaatjes bij elkaar in een kooi en zelfs dat ging fout ze sloopte elkaar bijna.
Je kan ze wel in de zelfde kamer zetten maar ik zou ze niet samen laten vliegen.
Er is sneller een poot af dan jij je valk kan redden.
Ik dacht ook dat kan wel maar agaatjes zijn super snel.
Mijn agaatje trekt zelfs de poten van mijn andere vogels door de tralies heen kapot.
Je moet zelf maar even kijken wat je met deze info doet. Vind het wel heel goed dat je vraagt of het kan.
Groetjes Annemieke


Inger m

Hoi,
Ik sluit mij helemaal bij Annemieke en de rest aan. Zet geen agapornissen bij valkparkieten of andere vogels. Ook mijn agapornissen proberen de poten van de grasparkiet door de kooi heen te trekken als ze erover heen loopt. Gelukkig heeft de parkiet dat goed door en springt dan snel omhoog. Maar bijelkaar in de kooi NOOIT doen. Ook als ze samen losvliegen kun je het best (zeker in het begin) heel goed in de gaten houden!

Succes!

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Liek

Ik zou het ook niet doen...

suus

hoi,
Als de ageponis niet samen met de valk kan, zou ik ze zelfs niet samen los laten. Ik had een plant gekocht, thuis gekomen bleek die op de lijst van giftige planten te staan. Zou hem ruilen met een plant van een vriendin over een paar dagen. Ach die paar dagen let ik wel heel goed op dacht ik (de valken zijn toch nooit uit mijn zicht) nou ik heb het geweten. Zie maar onder eten giftige planten. Een ongelukje is zo gebeurd, en 100% kun je ze toch niet in de gaten houden.(als bv al de telefoon gaat of de voordeur bel ect ect) Maar misschien is dit nog wel de schrik van mij :D :D :D
succes in iedergeval.
groetjes suzanne (1)
Groet
Suus

Mijn liefste Chico

Stijn dc

hello

ik zou ze ook niet bij elkaar zetten hoor. ik had vroeger een agapornis en een grasparkiet bij elkaar in de buitenvoliere, en dat ging dan wer wel goed. maar tegen andere vogels was ie agressief. dus ik zou het neit aanraden.

SDC:D

Kuiffie

21 januari 2004, 22:38:04 #7 Last Edit: 21 januari 2004, 22:40:18 by Kuiffie
ja mijn opa en oma hadden ook een vlakparkiet en een argapornis tegenoverelkaar gezet maar ze bleven elkaar maar bijten (vooral de argapornis de valkparkiet). toen na een tijdje wouden ze de argaponis terug brengen (ze hadden hem net 3 weken) en toen lag ie dood op de bodem van de kooi. er was dus een hevig gevecht geweest. maar het vlakje maar die was ook wel gewond. en dat koste ook wel wat centen om hem op te lappen.