18 juli 2025, 14:28:13

kuif is ziek

Gestart door fielien en kuifje, 23 maart 2008, 15:18:45

« vorige - volgende »

fielien en kuifje

hoi allemaal,

Het is een tijdje geleden dat ik op de site geweest ben.
Maar nu heb ik een probleem.
Twee dagen geleden zat kuif heel de tijd beneden en wou hij niet eten en niet drinken , hij reageerde ook niet op de omgeving.
Ik en men papa besloten om naar de DA te gaan.
Maar onze da is niet echt gespecialiseerd in vogels en kon ons niet echt zeggen wat hij had omdat zen strontjes normaal waren en ook zen ademhaling was normaal.Alleen schudde hij af en toe met zen kopje , maar er kwam niet uit, en nieste hij . Dus ze gaf ons antibiotica mee.
We geven hem nu al twee dagen het medicijn en we voeden hem , omdat hij nog steeds niet wil eten.
Alleen af en toe pikt hij eens een zaadje uit zen eetbakje.
Hij zit wel al op zen stok maar is nog steeds niet echt actief en reageert nog steeds zeer zwak op de omgeving of wnr wij naar hem fluiten ofzo. Doordat hij zo weinig eet is hij ook veel vermagerd en lukt het hem zelf niet meer om rond te vliegen zonder ergens tegen te botsen.
We laten hem maar niet meer vliegen maar soms ontsnapt hij uit onze handen als we hem voeden vandaar ...

Nu is men vraag of jullie nog wat tips hebben om hem vlugger te laten genezen.
Hij is enigs " kind " dus ik wil hem niet kwijt.
we hebben ook geen warmetelamp en als we een handdoek rond zen kooi leggen lijkt hij bang en dat wil ik dan ook weer niet.
Ik lees af en toe eens iets over glucose ? voor welke ziektes  helpt dat , en is dat niet gevaarlijk ? men da zei daar niks over maar zoals ik vertelde is ze wel niet gespecialisseerd in vogels maar er zijn geen da in de buurt dat dat wel zijn.( ik woon in belgie, zelzate , zo een klein gemeenteke ) .
Raden da 's dat ook aan ?

groetjes
sofie en zieke kuif


ROCKS

Hoi hoi,

Je kan wat druivesuiker door het water doen, en als je dat niet hebt roosvicee, of gewone aanmaaklimonade.
Ik snap dat Kuif even bang is voor de doek om de kooi, maar dat went wel na een tijdje, het is tenslotte nieuw voor hem en het ene valkje is het andere niet, soms zijn ze nieuwsgierig en soms wat bang.
In Belgie zijn ook goede vogelartsen, hoor, kijk maar even in het rijtje hiernaast, dan vindt je er wel eentje.
Zorg dat Kuif het wat warmer krijgt, hij zal moeite hebben om zichzelf nu op temperatuur te houden, je kan hem daar wat bij helpen. Leg een kruik of flessen gevuld met warm water op de bodem met een theedoek erover, dan krijgt ie toch de warmte ervan. Soms gaan ze er op zitten.
Doek boven de kooi, dan blijft de warmte "hangen" onder de doek.
Ik hoop dat ie snel opknapt!

Groetjes, Nellie


                                         ROCKY  *R*I*P*
                                          28 maart

Dierenfreackske

Normaal gezien als je antibioticum geeft begint het maar vanaf de tweede dag zivhtbaar te werken hoor ! Dus zou ik hem niet pusschen om rond te vliegen , laat hem maar rusten in zijn kooi zodat hij niet te veel stress heeft ! Hij zal zelf wel eten en drinken , goed in de gaten houden ook ! En druivensuiker in het water doen , kan geen kwaad is om vlugger aan te sterken  en verder met rudst laten zoveel mogelijk de eerste dagen , zodat hij gewoon op zijn gemakje kan zijn als hij dat wil ! Je kan ook nog eens telefonisch contact opnemen om te zien wat je VA zegt ? maar ook een beetje op je eigen gevoel afgaan hoor ! Grtjs en sterkte Ann



Kaatje

Hoi Sofie,

Sterkte met zieke Kuif !!

Groetjes,Karin

fielien en kuifje

hoi allemaal,

bedankt voor jullie vlugge reacties. Ik heb ze geprobeert.
Gisteravond was kuifje al veel beter , hij begon voor het eerst in drie dagen weer zelf wat meer te eten en te drinken.
Men hartje maakte al een vreugdesprongetje.
Maar vanmorgen toen ik opstond, was hij opnieuw het zielige , zieke , hulpeloze kuifje.
Hij  heeft van de hele dag niet gegeten of gedronken.
Ik heb hem weer een klein beetje proberen eten geven en wat laten drinken d.m.v een spuitje maar hij deed zen oogjes dicht en sliep gewoon verder.
Ik denk eigenlijk dat hij het opgegeven heeft maar ik zal straks nog eens proberen , miss met meer succes.

groetjes

Kaatje

Hoi Sofie,

Gewoon even laten weten dat ik aan jou en Kuifje denk en dat ik echt hoop dat hij straks toch weer wat zal gaan eten en drinken !!

Sterkte hoor !!

Groetjes, Karin

fielien en kuifje

hoi hoi

eerst en vooral kaatje bedankt voor je steun.
maar een half uurjte nadat ik het vorig bericht verstuurd had ( gisteren) begon meneer opeens te eten en te drinken.
Hij heeft de hele middag doorgebracht met eten en slapen en heel af en toe eens wat drinken.
Toen ik vanmorgen opstond was hij toch alweer aan het eten.
Hij is nog steeds niet echt actief maar dat is denk ik logisch als je drie dagen bijna niet gegeten hebt.
Gelijk hij nu bezig is zal hij wel vlug genezen denk ik.
(en hoop ik)
groetjes

Valerie

Hoi Sofie,

Gelukkig eet Kuif weer. Dat is een goed teken.
Weet je welke medicatie je dierenarst gegeven heeft? Staat daar een naam op?
Ik hoop dat Kuif vlug weer de oude wordt.



Kaatje

Hoi Sofie,

Wat een heerlijke berichten  :D Ik denk dat je helemaal gelijk hebt, ... Kuifje is gewoon wat rustiger omdat hij 3 dagen niet gegeten heeft, ... gelukkig haalt hij nu alle schade in en is dan zo weer op gewicht !!

Heel graag gedaan hoor, ... zoiets grijpt me gewoon erg aan en dat kan ik dan moeilijk loslaten !! Gelukkig lees ik echt positieve berichten maar ik blijf voorlopig nog aan Kuifje denken, ... dat kan nooit geen kwaad  ;)

Groetjes, Karin

♪ Marlies

Hoi Sofie,

Je zou naar Dr Dieltjens kunnen bellen, hij zit in Schoten wat eventueel een drie kwartier rijden zou zijn.
Deze man geeft ook telefonische adviezen.
Zijn adres en tel. nr staan ook hier op de site bij het kopje dierenartsen.
Er staan daar nog meer Belgische dierenartsen die wel verstand van vogels hebben. Misschien zit er nog wel een dichter bij jullie.

Succes met Kuifje.

Groetjes Marlies ;)

Dierenfreackske

Hoi ....hoe is het met Kuifje vandaag ? Is hij weer ok ? Hopelijk wel he ! Grtjs Ann



fielien en kuifje

hoi

deze keer heb ik geen goed nieuws. :'(
Kuifje keek sinds eergisteren altijd maar naar boven en viel heel de tijd van zen stok , het was gelijk hij een snok kreeg.
En als hij op zen bodem zat kon hij opeens beginnen fladderen en tegen alles aan lopen. We dachten eerst dat dat kwam omdat hij  wou vliegen dus we lieten hem uit omdat hij tohc al lange tijd veel had gegeten. Maar hij kon opeens niet meer vliegen , hij zakte steeds door zen pootjes. Gister kon hij wel vliegen maar hij zakte nog steeds dikwijls door zen pootjes.
We hebben dan advies gevraagd aan iemand die heel veel valkparkieten heeft. Die zei ons dat hij waarschijnlijk een hersenbloeding heeft gehad .Hij zei ons ook dat hij een zo een vogeltje had dat na drie dagen dood was maar hij had er ook al eens eente gehad na vier maanden.
Ik heb dan maar besloten om hem vanavond een spuitje te laten geven. Want ik wil niet dat hij nog langer pijn heeft. Hij kwetst hem ook doordat hij soms overal tegen loopt.

Ik hoop dat ik  het me later  niet kwalijk gaat nemen maar ik doe het omdat ik echt niet meer wil dat hij zo afziet. En als het dan toch niet meer betert , liijkt me dat de beste oplossing.

Bedankt voor jullie steun en raad.
Het heeft geholpen voor zen eerste ziekte , moest hij niet die hersenbloeding gekregen hebben was hij nu al weer de oude.
Waarschijnlijk was het een voorbode van zen hersenbloeding mar dat weten we niet zeker.

Ik wens jullie veel plezier nog met jullie valkparkieten , Ik hoop dat ze geen ziektes gaan krijgen en dat jullie er nog lang mogen van genieten . dus geniet van hen want voor je het weet is het gedaan , dit klinkt miss een beetje somber maar ik denk dat het wel zo is.

nogmaals bedankt
groetjes
triestige sofie

Bedankt

ROCKS

Sofie,

Meisje toch, waarom neem je nu niet eerst die stap en ga je naar een goede vogelarts? Wie weet heeft ie wel iets anders?
Dan speel je wel op zeker. Nu kwel je jezelf, en denk je achteraf: had ik maar naar een dierenarts gegaan.
Het hoeft nog niet, je bent niet voor 100% zeker dat ie een hersenbloeding heeft gehad.
Ik begrijp je verdriet, heel goed, mocht je hem toch vanavond nog laten inslapen, kan ik maar één ding tegen je zeggen: geniet nog van hem, ook al is hij nu even niet meer de ouwe vertrouwde Kuif.
Ik wens je heel veel sterkte......

Nellie


                                         ROCKY  *R*I*P*
                                          28 maart

Gerda

Hoi Sofie,

Ik wil je niet aan het twijflen brengen, maar hersenletsel (dus ook een hersenbloeding) komt bij valkjes vaker voor. In de meeste gevallen geneest een valkje binnen twee weken.
Is er binnen twee weken geen verbetering, dan is er blijvende schade.

Maar ik kan me voorstellen dat je hart breekt en dat je het niet kan verdragen dat Kuif zo moet lijden.
Maar misschien zou je nog telefonisch met een andere vogelarts kunnen overleggen.

Bij de lezing die dokter Feld gaf tijdens een meeting van Valkparkiet.com, gaf ook hij duidelijk aan dat hersenletsel bij valkjes vaak binnen twee weken geneest.

Heel veel sterkte met wat je beslissing ook zal zijn. Eigenlijk kun je geen foute beslissing nemen, want elke beslissing neem je in het belang van Kuif!

Liefs, Gerda



ROCKS

@Gerda,

Volgens mij heeft Sofie advies gevraagd aan een kenner, iemand die veel valkjes heeft, en niet aan een echte vogelarts?
Ik zou zelf toch nog een arts bellen, je weet maar nooit.
Maar je hebt gelijk, Sofie doet het voor Kuif.

Groetjes, Nellie


                                         ROCKY  *R*I*P*
                                          28 maart