5 mei 2025, 10:09:49

schrikken tijdens leggen

Gestart door esther, 8 mei 2006, 11:03:35

« vorige - volgende »

esther

Hallo,
Zaterdag is mijn popje geschrokken van het la eruit schuiven van mijn kooi. Ze was waarscheinlijk net bezig met leggen en is toen met spoed haar blok uitgekomen.

Ik heb het zelf niet gezien maar mijn vriend zag toen bij het popje dat ze haar cloaca open had staan en hij dacht het eitje te zien. Nu had ze al 4 eieren gelegd en haar laatste ei was op 3 mei dus het was iets later maar het kon nog wel.

Nu heeft ze dus geen ei meer gelegd maar nog steeds een dikke buik (eigenlijk iets te dik). Ze zit gewoon op haar nest  maar komt niet zo vaak meer naar buiten, ze eet wel en zit niet stil in een hoekje.

Is dit een ramp of komen ze wel over de schrikheen?

esther

Rianne

Hoi,

als je het ei nog in de cloaca kan zien zitten is dat geen goed teken. Normaal kan dit niet. Als ze op een tak zit, zit ze dan met hangende vleugels en met de oogjes te knijpen? Als je het niet vertrouwd, kun je altijd naar een dieren/vogel arts gaan.

Valkjes schrikken wel vaker hoor, en zijn dit vaak al gauw vergeten.

esther

Ik zie nu niet het eitje meer maar toen ze net schrok (zaterdag) was ik er niet maar mijn vriend dacht het wel te zien.

Ze reageerd niet echt anders lijkt niet enorm last ervan te hebben maar haar buik is erg groot

Rianne

Zie je ook dat ze poept? Bij legnood wordt dat namelijk geblokkeerd en kunnen ze zo zichzelf vergiftigen en overlijden. :-\

esther

Ik heb haar nog niet zien poepen, nou heb ik daar ook nog niet enorm op gelet.

Ik heb een dierenarts gebeld die wat van vogels weet maar die kan pas de telefoon beantwoorden om 16:00.

Is het iets wat voor die tijd veholpen moet worden als dat het is?

Rianne

Euh ja, dat ei moet eruit. ;D
Is je valkje tam? Dan kun je even zien of je het ei ziet zitten in de cloaca. Dan kun je een druppeltje olie op het ei laten vallen, zodat deze lekker glibberig wordt. Dan gaat het er makkelijker uit.

Maar ik kan natuurlijk niet beoordelen of het echt legnood is.

esther

Niet echt tam nee, ze vind het leuk dat je erbent zolangs als je afstand houd...

Haar mannetje is tam, ik ga kijken of ik haar kan pakken ze is lief als ze op der nestje ligt.

esther

Ze was niet erg lief, maar ze heeft dat vooral duidelijk gemaakt door haar hele buikje op mij te legen.

Ik ga even kijken of het alleen uitwerpselen waren.

Rianne

Misschien heeft ze nu ook niet meer zo'n dikke buik. Als valkjes broeden, poepen ze alleen buiten het blok.

esther

Hallo rianne
Ik heb net mijn gebruikelijke dieren arts gebeld die echt specialist op het gebied is van vogels.

Zij denk ook dat het misschien was dat ze het ophoopde uit niet uit het blok willen komen om te poepen.
Terwijl ik me net besef ze wel meerdere keren per dag uit het blok kwam om te eten.

Zij geeft nu aan afwachten hopen dat het niet weer dik word en kijken of het beter gaat.

Dus dat gaan we maar doen, bedankt voor je advies

Rianne

Nou, het zou toch heel fijn zijn als dat het was, en geen legnood. :)