catussen, gevaarlijk/giftig of niet???????

Gestart door linda verwimp, 16 januari 2006, 16:55:11

« vorige - volgende »

linda verwimp

[/img]
hallo
Daar onze valkparkiet "Omaroo" steeds vrij in en uit zijn kooi kan, zat hij tijdens de dag, er meestal  bovenop. Sinds enkele dagen heeft hij onze cactussenbak ontdekt.  Hij is verzot op de steentjes die er tussen liggen, alhoewel er in de kooi een potje met grit staat. Nu is mijn vraag of catussen wel of niet bij gevaarlijke planten behoren.

Ineke

Veel (huiskamer)cactussen behoren tot de Euphorbiacea en het sap/melk is giftig. Afgezien van de stekels, toch eng hoor als ie erin vliegt. Ik weet niet of een kleine hoeveelheid sap ook al risicovol is, maar je kunt m beter in een ruimte zetten waar je dieren niet komen.

wim roskam

beste lezers inderdaat is dit een euforbia , en deze is giftig oppassen dus ,  ook de cristusdoorn is giftig , en alle euforbia's de meeste gewone catussen zijn niet giftig , de meeste planten waar wit sap uit loopt als ze beschadigt zijn zijn giftig , bv diefanbachia , mvg wim roskam .