14 mei 2025, 07:19:09

wat nu?

Gestart door ilonka, 20 november 2005, 21:58:35

« vorige - volgende »

ilonka

hallo daar
ik heb een vraagje
ik heb 2 valken en ik heb geen idee of het mannetjes of vrouwtjes zijn maar van de week hebben ze 2x zitten "flikflooien" ;)en nu vraag ik mij af hoelang het evt duurt eer ze eitjes gaan leggen en wat ik dan moet doen.
ik wil absoluut niet nog meer valken.
ze zijn trouwens 2.5 jaar.
ze komen uit hetzelfde nest is dat erg als ze samen je weet wel wat doen  :o

groetjes ilonka

Paul

Hoi Ilonka,

Als ze paren is dat niet erg hoor vaak als ze geen broedblok hebben dan leggen ze ook geen eitjes.
Soms leggen ze ze wel op de bodem maar dan kan je ze of heel hard schudden of een gaatje erin prikken maar wel laten liggen.
Er zijn ook nepeitjes te koop om ze mee om te wisselen.
Het kan 1 a 2 weken duren meestal voor er eitjes komen na de paring maar het kan soms ook veel langer duren.
Ook als broer en zus paren is dat niet erg als je de eitjes maar niet uit laat komen maar dat kan je gewoon zelf makkelijk tegen gaan zoals ik beschreef.
Ook 2 mannetjes of 2 popjes paren soms omdat ze zich bij gebrek aan een juiste partner gewoon als een koppel gedragen.

Groetjes, Paul